Spauda apie mus: Pirkti paveikslų – į virtualią galeriją

„Vieni neturi laiko vaikščioti po galerijas ir rinktis paveikslus. Kiti nežino, kur galėtų įsigyti meno kūrinių. Mūsų tikslas – remiantis šiuolaikinėmis technologijomis, sudaryti galimybę klientui pamatyti įvairesnių menininkų darbų ir kuo paprasčiau įsigyti meno kūrinių“, – pasakoja Kristina Tomaševičienė, UAB „Pag­rei­tis.lt“, valdančios galeriją internete „Cloud for Art“, įkūrėja.

Tarpininkauja

Pasak pašnekovės, idėja kurti elektroninę galeriją kilo pamačius vieno dailininko darbų, kurie nebuvo eksponuojami nei galerijose, nei tuo labiau internete.

„Laisvalaikiu mokiausi tapyti. Pamačiau savo mokytojo darbus, paklausiau, kodėl jų niekam nerodo. Pasirodo, menininkams vadyba – sudėtingas dalykas“, – kaip ėmėsi tarpininkauti menininkams ir meno pirkėjams, pasakoja p. Tomaševičienė.

Vienas sudėtingesnių verslo pradžios darbų – interneto svetainės kūrimas. Anot verslininkės, nenorėta padaryti dažnos klaidos, kai tinklalapis patraukliai atrodo, tačiau klientui yra nesuprantamas ir nepatogus naudoti.

„Kol kūrėme tinklalapį, iš naujo pergalvojome ir verslo modelį. Svarstėme, kokius mygtukus spaus klientas, norėdamas įsigyti kūrinį, kaip jie turi būti išdėstyti. Norėjome, kad tinklalapis nebūtų tik patrauklaus dizaino, svarbiau, kad būtų patogus klientui. Pavyzdžiui, kol kas nesame įdiegę galimybės klientui susiformuoti prekių krepšelį. Dabar norėdamas įsigyti kūrinį klientas paskambina arba parašo laišką ir mes su juo susisiekiame“, – kad interneto puslapį dar reikia tobulinti, kalba verslininkė.

Kuriant elektroninę galeriją daug dėmesio teko skirti ne tik techniniams sprendimams, bet ir vizualiniam apipavidalinimui. Kiekvienas kūrinys profesionaliai nufotografuojamas, detaliai aprašomas.

„Kai paprašau dailininkų aprašyti savo kūrinius, dažnai sulaukiu atsakymo: „Galime tapyti, bet rašyti – ne.“ Tik pabendravus su autoriumi paaiškėja, kas įkvėpė sukurti paveikslą, ką norėta pavaizduoti“, – kad kūrinių aprašymai reikalingi ir jiems skiriama nemažai dėmesio, sako p. Tomaševičienė.

Šiuo metu elektroninėje galerijoje galima įsigyti 6 autorių darbų. Menininkų būrį norima plėsti ir, be tapybos darbų, pasiūlyti keramikos, grafikos kūrinių.

„Menininkai noriai sutiko bendradarbiauti. Iš pradžių susitarėme su keliais, o vėliau ir kolegos nusprendė prisijungti“, – šneka p. Tomaševičienė.

Pasak pašnekovės, būtų sunku išskirti, kokius paveikslus dažniausiai perka klientai. Vieni dosniai išlaidauja, kiti mėgina derėtis.

„Net autoriai vengia itin didelio formato darbų, nes mano, kad nedideliuose butuose tokie kūriniai vargiai tilps. Tačiau žmonės perka įspūdingo dydžio paveikslus. Pavyzdžiui, pardavėme pusantro metro pločio ir pusantro metro aukščio paveikslą. Kartais klientai negaili ir 1.000 Eur už paveikslą. Būna, kad pirkdami už 50 Eur derasi“, – kad siūlo įvairių kainų meno kūrinių, nurodo p. Tomaševičienė.

Siūlo kitų paslaugų

Verslininkė pripažįsta, kad vienas efektyviausių rinkodaros būdų – informacijos sklaida socialiniuose tinkluose.

„Kas nevaikšto į galerijas, tikrai užsuka į feisbuką, – juokauja pašnekovė. – Feisbuke paskelbtą paveikslo nuotrauką pamato daug žmonių, o galiausiai kūrinį įsigyja žmogus, kuris anksčiau apie mūsų galeriją internete net nebuvo girdėjęs.“

Virtualiai paveikslų galima ne tik įsigyti, bet ir išsinuomoti. Be to, galima įsigyti norimų paveikslų reprodukcijų.

„Paveikslų nuoma nėra naujas dalykas, tačiau dar nėra labai paplitusi paslauga. Galime sudaryti paveikslų kolekciją, kuri tam tikrą laiką būtų eksponuojama biure. Arba per didelius renginius papuošti erdves meno kūriniais. Kai kurie skeptiškai vertina reprodukcijas, kiti – priešingai, ne tokie kategoriški. Dabar yra techninių galimybių kokybiškai atspausdinti paveikslus ant drobės, todėl norintiems galime pagaminti reprodukciją“, – paslaugų spektrą vardija pašnekovė.

[Šaltinis: Verslo žinios]