Meno rinkos tendencijos. TEFAF 2016 Art Market Report

Kiekvienais metais Dubline įsikūrusi tyrimų ir konsultavimo kompanija Art Economics skelbia TEFAF Meno rinkos ataskaitą. Metinė ataskaita plačiai aptarinėjama, stebimos tendencijos. Globali meno rinka turi savo žaidėjus, taisykles ir, žinoma, skaičius.

Kultūros ekonomistė, Art Economics įkūrėja Clare McAndrew ataskaitoje remiasi meno pardavėjų (art dealers), aukcionų, kolekcionuotojų ir rinkos ekspertų teikiamais duomenimis.

JAV – meno rinkos lyderė

Meno rinkos didžiausios dalyvės, kuriose vyksta rimčiausi sandoriai yra JAV, Didžioji Britanija ir Kinija. Žiūrint, kas vyksta Europoje, matome, kad ES lyderės poziciją vienareikšmiškai užima Didžioji Britanija su 64 proc. visos rinkos vertės.

Market Value

Meno rinkos vertė

Apie dešimtmetį trukęs rinkos augimas 2015 metais kiek sustojo, pasiekęs 63,8 mlrd $. Ši tendencija aiškinama ribotais ištekliais tam tikruose segmentuose. JAV meno rinkos augimas tęsiasi, Kinijos – krito apie 20 proc. lyginant su praėjusiais metais.

Aukcionai vs Privatus sektorius

Meno kūrinių pardavimų vertė aukcionuose ir per privačius asmenis yra panašaus dydžio. Aukcionuose parduodamų kūrinių vertė sudaro apie 47 proc., per privačius asmenis – 53 proc.

Kas mėgsta analizuoti skaičius, įdomu pažiūrėti 2005 – 2015 m aukcionų tendencijas.

Auction trends

Augantys meno kūrinių pardavimai internetu

TEFAF 2016 Art Market Report pateikia duomenis ir apie meno kūrinių, antikvaro pardavimus internetu (online). Šis segmentas siekia 7 proc. visos globalios meno rinkos vertės ir 2015 m siekė 4,7 mlrd $. Kasmet pardavimai internetu auga apie 7 proc.

Straipsnis parengtas pagal Eileen Kinsella, Wednesday, March 9, 2016.What Does TEFAF 2016 Art Market Report Tell Us About The Global Art Trade?  artnet.com