Kaip pakabinti paveikslą ir nesusimauti

Išsirinkus naują paveikslą, ne mažiau svarbu rasti tinkamą vietą jam įsikurti. Pagalvoti apie šviesą, erdvę, kitus jau esančius objektus. Kaip visa tai derės tarpusavy. O kaip pakabinti paveikslą? Kokiame aukštyje? Kaip derinti paveikslus tarpusavyje?

Kaip pakabinti paveikslą[Foto: cereal.com]

Dažniausiai pasitaikančios paveikslų pakabinimo klaidos:

  • netinkamai parinktas aukštis
  • per didelė siena, kurioje pasiklysta mažesnio formato kūrinys.

Ar esate pastebėję kaip patogu žiūrėti į paveikslus muziejuose ar galerijose? Lengva prieiti ir net „įeiti“ – nereikia nei stiebtis, nei lenktis. Ir paveikslas neatrodo vienišas baltos sienos tyruose. Interjeruose, ypač namų, gan dažnai paveikslai pakabinami kiek per aukštai.

Paveikslą kabiname akių lygyje

Ką gi reikia padaryti, kad paveikslas būtų patogiame žiūrėti aukštyje? Patogus  aukštis – kai jūsų akys yra tokiame pačiame aukštyje kaip paveikslo centras. Dažniausiai minimi skaičiai 150 – 155 cm nuo grindų. Jeigu kambaryje yra daugiausiai sėdima, reikėtų rinktis aukštį, kad paveikslas būtų patogiai matomas sėdint. Neatrodytų, kaip įsikūręs palubėje. Taigi, aukštis gali žemėti.

Jeigu paveikslui parenkama vieta virš židinio, sofos ar kito stambaus objekto, stenkitės nepalikti per didelio tarpo tarp jų. Visi daiktai turėtų būti susiję vienas su kitu. Pakabindami paveikslą per aukštai, jūs jį atskiriate nuo visos „kompanijos“ jau įsikūrusios jūsų kambaryje.

Jeigu paveikslas yra mažo formato miniatiūra (40×40 cm ir mažiau), neskirkite jam visos laisvos (tuščios) kambario sienos. Tikrai dažniau žiūrėsite ir mėgausitės paveikslu, jeigu jis bus netoli jūsų mažesnėje erdvėje ir tokiu atstumu, kuriame galite įžiūrėti detales.

Jeigu paveikslus, nuotraukas ar piešinius kabiname vaikų kambaryje, į tai reikėtų atsižvelgti. Paveikslai turėtų kabėti kambario šeimininkų akių lygyje.

Simetriška paveikslų galerija

Simetriška paveikslų galerija[Foto: Neogren]

Kabinant paveikslų grupę – galeriją, galima sukurti įdomių interjero akcentų. Kabinant simetriškai, vienoda technika (pvz.: vien juodai –  baltos nuotraukos), vienodais rėmais įrėmintus paveikslus, teks nemažai paskaičiuoti ir daug kartų matuoti, kol paveikslai kabės idealiai simetriškai. Rekomenduojama tarp paveikslų palikti 5 – 8 cm tarpelius.

Eklektiška paveikslų galerija

Kabinant galeriją iš skirtingo formato ir žanro paveikslų, svarbu ir paveikslo rėmai, jų faktūros, spalvos. Minimalistiniai, natūralių spalvų paveikslų rėmai išryškins paveikslus.

Eklektiška paveikslų galerija [Foto: Style by Emily Henderson]

Jeigu jūsų paveikslų galerija bus iš skirtingo dydžio paveikslų, viduryje komponuokite masyviausią. Aplinkui visus kitus. Verta prieš kabinant pasitreniruoti ir sudėti visą paveikslų galeriją ant grindų. Išbandyti keletą variantų.

Paveikslų galerija[Foto: Bridget Case]

Kokiame aukštyje kabinti paveikslus? Žinovai pataria visą paveikslų galeriją traktuoti kaip vieną visumą. Taigi visos paveikslų galerijos centras turėtų atsidurti jūsų akių lygyje.

Pastatomi paveikslai

Gal viena iš naujesnių paveikslų įkomponavimo interjere būdų – paveikslai atremti į sienas ar išrikiuoti ant lentynos.

Pastatoma paveikslų galerija[Foto: Birgitta Wolfgang]

Teisiog pastatyti ir atremti į sieną didelio formato paveikslai tobulai žiūrisi minimalistinio stiliaus interjeruose.

Paveikslų rėmai

Paveikslų galerijose geriau žiūrisi plonesni paveikslų rėmai. Jie leidžia daugiau sutelkti dėmesį į  paveikslą, neblaško dėmesio.

Masyviais, ornamentuotais rėmais įrėmintas didelio formato paveikslas geriau žiūrėsis, jeigu jam paliksite vietos „kvėpuoti“ ir nekabinsite šalia jokių kitų paveikslų. Masyvūs rėmai labiau tiks siekiant dekoratyvumo.

Statement artwork

Kuriant namų interjerą drąsiai dalinkite erdves. Tegul paveikslai skirtingose erdvėse kuria skirtingą nuotaiką. Garbingiausioje vietoje pakabinkite svarbiausią paveikslą – Statement Artwork – jūsų drąsiausią, didžiausią, brangiausią paveikslą. Tegu visi pamato ir aikčioja.

Statement artwork[Foto: idzoom.com]

Vaikų paveikslų galerija

Jeigu namuose yra vaikų, sukurkite jų piešinių galeriją. Vaikų piešiniai emocine prasme visad bus brangiausi ir daugiausiai šilumos spinduliuojantys meno kūriniai namuose.

Vaikų paveikslų galerija[Foto: babble]

Bandykite, kurkite ir… nekabinkite paveikslų per aukštai.